Virtual Roles (6.x-1.1) - en to pt translation catalogue (13 entries)

en: Pages
pt: Páginas

en: List
pt: Lista

en: Remove
pt: Remover

en: Disable
pt: Desabilitar

en: Reset
pt: Redefinir

en: Weight
pt: Peso

en: Settings
pt: Configurações

en: Role
pt: Papel

en: Save settings
pt: Salvar as configurações

en: Enter one page per line as Drupal paths. The '*' character is a wildcard. Example paths are %blog for the blog page and %blog-wildcard for every personal blog. %front is the front page.
pt: Digite uma URL do Drupal por linha. O asterisco (*) serve como coringa. Por exemplo: %blog para a página de blogs e %blog-wildcard para todos os blogs pessoais. Use %front para a página inicial.

en: If the PHP-mode is chosen, enter PHP code between %php. Note that executing incorrect PHP-code can break your Drupal site.
pt: Se você selecionar o modo PHP, escreva o código PHP entre %php. Note que executar código PHP inválido ou errado pode danificar o seu site Drupal.

en: Context
pt: Contexto

en: Module Settings
pt: Configurações do módulo
