Virtual Sites (6.x-1.3) - en to id translation catalogue (26 entries)

en: Home
id: Beranda

en: Save configuration
id: Simpan konfigurasi

en: delete
id: hapus

en: Administer
id: Kelola

en: Delete
id: Hapus

en: Operations
id: Operasi-operasi

en: List
id: Daftar

en: Language
id: Bahasa

en: Enabled
id: Aktif

en: Edit
id: Sunting

en: Weight
id: Bobot

en: Name
id: Nama

en: Add
id: Tambah

en: Theme
id: Tema

en: Site
id: Situs

en: Conditions
id: Kondisi

en: Condition
id: Kondisi

en: Site building
id: Pembangunan situs

en: No primary links
id: Tidak ada link primer

en: Source for the primary links
id: Sumber untuk link primer

en: Select what should be displayed as the primary links.
id: Pilih apa yang akan ditampilkan pada link primer.

en: No secondary links
id: Tidak ada link sekunder

en: Source for the secondary links
id: Sumber untuk link sekunder

en: Base URL
id: URL dasar

en: Information
id: Informasi

en: Variables
id: Variabel
