Virtual Sites (6.x-1.3) - en to ru translation catalogue (40 entries)

en: Home
ru: Главная

en: Save configuration
ru: Сохранить конфигурацию

en: delete
ru: удалить

en: Administer
ru: Управлять

en: Delete
ru: Удалить

en: Operations
ru: Операции

en: List
ru: Список

en: Language
ru: Язык

en: Enabled
ru: Включено

en: Edit
ru: Редактировать

en: Weight
ru: Вес

en: Name
ru: Название

en: edit
ru: изменить

en: Add
ru: Добавить

en: Theme
ru: Тема

en: Site
ru: Сайт

en: Conditions
ru: Условия

en: Condition
ru: Условие

en: There are no virtual sites yet. !Add a site first.
ru: Нет виртуальных сайтов. !Add саты вначале.

en: Name to indentify the virtual site.
ru: Имя, для идентификации виртуального сайта.

en: Site building
ru: Конструкция сайта

en: Virtual sites
ru: Виртуальные сайты

en: Edit site %name
ru: Редактировать сайт %name

en: Add site
ru: Добавить сайт

en: The site %name has been saved.
ru: Сайт %name был сохранён.

en: The virtual site %name has been saved.
ru: Виртуальный сайт %name был сохранён.

en: Are you sure you wan to delete the virtual site %name?
ru: Вы уверены, что хотите удалить виртуальный сайт %name?

en: The virtual site %name has been deleted.
ru: Виртуальный сайт %name был удален.

en: administer virtual sites
ru: управление виртуальными сайтами

en: Common
ru: Общие

en: No primary links
ru: Основных ссылок нет.

en: Source for the primary links
ru: Источник для ссылок основного (primary) меню

en: Select what should be displayed as the primary links.
ru: Выберите, что отображать в качестве основных ссылок.

en: No secondary links
ru: Дополнительных ссылок нет.

en: Source for the secondary links
ru: Источник для дополнительного (secondary) меню

en: Base URL
ru: Базовый URL

en: Inline CSS
ru: Встроенный CSS

en: Information
ru: Информация

en: Variables
ru: Переменные

en: Virtual site
ru: Виртуальный сайт
