Visibility API (6.x-1.0-alpha1) - en to fa translation catalogue (8 entries)

en: Show on every page except the listed pages.
fa: نمایش بر هر صفحه به جز صفحات لیست.

en: Show on only the listed pages.
fa: تنها در صفحه‌های لیست شده نشان بده

en: Pages
fa: صفحه‌ها

en: Submit
fa: ارسال

en: Export
fa: صادر کردن

en: Show if the following PHP code returns <code>TRUE</code> (PHP-mode, experts only).
fa: چنانچه کد PHP زیر مقدار <code>TRUE</code> را باز می‌گرداند بلوک را نمایش بده (PHP-mode, فقط برای کاربران حرفه‌ای).

en: Enter one page per line as Drupal paths. The '*' character is a wildcard. Example paths are %blog for the blog page and %blog-wildcard for every personal blog. %front is the front page.
fa: به ازای هر خط، مسیر یک صفحه را مطابق مسیرهای دروپال وارد کنید. حرف '*' کاراکتر عام است. مسیرهای نمونه عبارتند از: %blog برای صفحات وبلاگ، %blog-wildcard برای صفحات وبلاگ شخصی و %front صفحه اول سایت.

en: If the PHP-mode is chosen, enter PHP code between %php. Note that executing incorrect PHP-code can break your Drupal site.
fa: اگر PHP-mode انتخاب شده باشد، کد PHP خود را بین %php وارد کنید. توجه داشته باشید اجرای کد اشتباه می‌تواند سایت را از کار بیاندازد.
