Visitor Info (6.x-1.5) - en to ca translation catalogue (10 entries)

en: Update interval
ca: Interval d'actualització

en: State
ca: Estat

en: IP Address
ca: Adreça IP

en: City
ca: Ciutat

en: Latitude
ca: Latitud

en: Longitude
ca: Longitud

en: Google Maps API Key
ca: Clau de l'API de Google Maps

en: The default width of a Google map, as a CSS length or percentage. Examples: <em>50px</em>, <em>5em</em>, <em>2.5in</em>, <em>95%</em>
ca: L'amplada per defecte del mapa de Google, en llargada CSS o en percentatge. Exemples: <em>50px</em>, <em>5em</em>, <em>2.5in</em>, <em>95%</em>

en: The default height of a Google map, as a CSS length or percentage. Examples: <em>50px</em>, <em>5em</em>, <em>2.5in</em>, <em>95%</em>
ca: L'alçada per defecte del mapa de Google, en llargada CSS o en percentatge. Exemples: <em>50px</em>, <em>5em</em>, <em>2.5in</em>, <em>95%</em>

en: Visitors
ca: Visitants
