Visitor Info (6.x-1.5) - en to nl translation catalogue (13 entries)

en: Update interval
nl: Bijwerkinterval

en: State
nl: Status

en: IP Address
nl: IP-adres

en: City
nl: Plaats

en: Latitude
nl: Breedtegraad

en: Longitude
nl: Lengtegraad

en: Google Maps API Key
nl: Google Maps API-sleutel

en: Default height
nl: Standaardhoogte

en: Default width
nl: Standaardbreedte

en: The default width of a Google map, as a CSS length or percentage. Examples: <em>50px</em>, <em>5em</em>, <em>2.5in</em>, <em>95%</em>
nl: De standaardbreedte van een Google Maps-kaart, als CSS-lengte of -percentage. Bijvoorbeeld: <em>50px</em>, <em>5em</em>, <em>2.5in</em>, <em>95%</em>

en: The default height of a Google map, as a CSS length or percentage. Examples: <em>50px</em>, <em>5em</em>, <em>2.5in</em>, <em>95%</em>
nl: De standaardhoogte van een Google Maps-kaart, als CSS-lengte of -percentage. Bijvoorbeeld: <em>50px</em>, <em>5em</em>, <em>2.5in</em>, <em>95%</em>

en: Country Code
nl: Landcode

en: Visitors
nl: Bezoekers
