Visitor Info (6.x-1.6) - en to fr translation catalogue (12 entries)

en: Update interval
fr: Fréquence des mises à jour

en: State
fr: État

en: Zip Code
fr: Code postal

en: IP Address
fr: Adresse IP

en: City
fr: Ville

en: Google Maps API Key
fr: Clé pour l'API Google Maps

en: Default height
fr: Hauteur par défaut

en: Default width
fr: Largeur par défaut

en: The default width of a Google map, as a CSS length or percentage. Examples: <em>50px</em>, <em>5em</em>, <em>2.5in</em>, <em>95%</em>
fr: Largeur par défaut d'une carte Google, en absolu ou en pourcentage CSS. Exemples : <em>50px</em>, <em>5em</em>, <em>2.5in</em>, <em>95%</em>

en: The default height of a Google map, as a CSS length or percentage. Examples: <em>50px</em>, <em>5em</em>, <em>2.5in</em>, <em>95%</em>
fr: Hauteur par défaut d'une carte Google, en absolu ou en pourcentage CSS. Exemples : <em>50px</em>, <em>5em</em>, <em>2.5in</em>, <em>95%</em>

en: Country Code
fr: Code pays

en: Visitors
fr: Visiteurs
