Visitor Info (6.x-1.6) - en to tr translation catalogue (12 entries)

en: Update interval
tr: Güncelleme aralığı

en: State
tr: Durum

en: Zip Code
tr: Posta Kodu

en: IP Address
tr: IP Adresi

en: City
tr: Şehir

en: Latitude
tr: Enlem

en: Longitude
tr: Boylam

en: Google Maps API Key
tr: Google Haritalar (Google Maps) API anahtarı

en: Default height
tr: Öntanımlı yükseklik

en: Default width
tr: Öntanımlı genişlik

en: Country Name
tr: Ülke Adı

en: Visitors
tr: Ziyaretçiler
