Visitor Info (6.x-1.6) - en to uk translation catalogue (17 entries)

en: Update interval
uk: Періодичність оновлення

en: State
uk: Стан

en: Zip Code
uk: Поштовий індекс

en: IP Address
uk: IP-адреса

en: City
uk: Місто

en: Latitude
uk: Широта

en: Longitude
uk: Довгота

en: Google Maps API Key
uk: Ключ від Google Maps API

en: Default height
uk: Базова висота

en: Default width
uk: Базова ширина

en: The default width of a Google map, as a CSS length or percentage. Examples: <em>50px</em>, <em>5em</em>, <em>2.5in</em>, <em>95%</em>
uk: Ширина карти Google за замовчуванням у форматі довжини CSS або в відсотках. Приклади: <em>50px</em>, <em>5em</em>, <em>2.5in</em>, <em>95%</em>

en: The default height of a Google map, as a CSS length or percentage. Examples: <em>50px</em>, <em>5em</em>, <em>2.5in</em>, <em>95%</em>
uk: Висота карти Google за замовчуванням у форматі довжини CSS або в відсотках. Приклади: <em>50px</em>, <em>5em</em>, <em>2.5in</em>, <em>95%</em>

en: Country Code
uk: Код країни

en: Country Name
uk: Назва країни

en: Zip
uk: Індекс

en: Visitors
uk: Відвідувачі

en: Record ID
uk: Ідентифікатор запису
