Visitors (6.x-0.31) - en to ne translation catalogue (24 entries)

en: Title
ne: शीर्षक

en: Pages
ne: पृष्ठ

en: Submit
ne: बुझाउनुहोश

en: Operations
ne: सञ्चालनहरू

en: Comments
ne: टिप्पणीहरू

en: Date
ne: मिति

en: User
ne: प्रयोगकर्ता

en: Host
ne: होस्ट

en: To
ne: लाई

en: Hostname
ne: होष्टनाम

en: Count
ne: गन्नुहोस

en: Width
ne: चौडाई

en: Height
ne: उचाई

en: Month
ne: महिना

en: Details
ne: विस्तृत

en: Day
ne: दिन

en: Mon
ne: सोमबार

en: Tue
ne: मंगलबार

en: Wed
ne: बुधबार

en: Thu
ne: विहीबार

en: Fri
ne: सुक्रवार

en: Sat
ne: सनिबार

en: Sun
ne: आईतबार

en: details
ne: विस्तृत जानकारी
