Visual Admin (6.x-0.1) - en to id translation catalogue (18 entries)

en: Title
id: Judul

en: Delete
id: Hapus

en: Group
id: Grup

en: Display settings
id: Pengaturan tampilan

en: Weight
id: Bobot

en: Image
id: Gambar

en: Settings
id: Pengaturan

en: General settings
id: Pengaturan umum

en: Save
id: Simpan

en: Update
id: Perbarui

en: Path
id: Jalur

en: Update options
id: Opsi pembaruan

en: Edit group
id: Ubah grup

en: Add group
id: Tambah grup

en: Publish
id: Tampilkan

en: Unpublish
id: Tidak tampilkan

en: The menu system stores system paths only, but will use the URL alias for display. %link_path has been stored as %normal_path
id: Sistem menu hanya menyimpan path sistem saja, tapi akan menggunakan alias URL saat menampilkan. %link_path sudah disimpan sebagai %normal_path

en: The path '@link_path' is either invalid or you do not have access to it.
id: Path '@link_path' tidak benar atau mungkin anda tidak dibolehkan mengakses.
