Visual Admin (6.x-0.2) - en to hi translation catalogue (17 entries)

en: Title
hi: शीर्षक

en: Delete
hi: मिटायें

en: Group
hi: समूह

en: Display settings
hi: प्रदर्शन सेटिंग्स

en: Weight
hi: मान

en: Image
hi: चित्र

en: Settings
hi: स्थापनायें

en: General settings
hi: सामान्य स्थापनाएँ

en: Save
hi: संरक्षित करें

en: Update
hi: नवीनीकरण

en: Path
hi: मार्ग

en: Update options
hi: सुधार के वैकल्पिक तरीके

en: Add group
hi: समूह जोड़ें

en: Publish
hi: प्रकाशित करें

en: Unpublish
hi: अप्रकाशित करें

en: The menu system stores system paths only, but will use the URL alias for display. %link_path has been stored as %normal_path
hi: मेनू प्रणाली केवल प्रणाली के पाथों का भण्डार करता है, पर यू आर एल उपनाम का इस्तमाल करता है| %link_path का %normal_path के जैसे भंडारण किया गया है।

en: The path '@link_path' is either invalid or you do not have access to it.
hi: '@link_path' पाथ या अमान्य है या आप इसका अभिगमन नहीं कर सकते|
