Visual Admin (6.x-0.2) - en to pt translation catalogue (20 entries)

en: Title
pt: Título

en: Delete
pt: Apagar

en: Group
pt: Grupo

en: Display settings
pt: Opções de exibição

en: Weight
pt: Peso

en: Image
pt: Imagem

en: Settings
pt: Configurações

en: General settings
pt: Configurações gerais

en: Save
pt: Salvar

en: Update
pt: Atualizar

en: Path
pt: Caminho

en: Update options
pt: Opções de atualização

en: Number of rows
pt: Número de linhas

en: Edit group
pt: Editar grupo

en: Add group
pt: Adicionar grupo

en: Uploaded file is not a valid image
pt: O arquivo enviado não é uma imagem válida

en: Publish
pt: Publicar

en: Unpublish
pt: Despublicar

en: The menu system stores system paths only, but will use the URL alias for display. %link_path has been stored as %normal_path
pt: O sistema de menu armazena apenas os caminhos do sistema, mas vai usar as URLs alternativas para exibição

en: The path '@link_path' is either invalid or you do not have access to it.
pt: O caminho "@link_path" é inválido, ou você não tem acesso a ele.
