Visual Admin (6.x-0.1) - en to uk translation catalogue (24 entries)

en: Title
uk: Заголовок

en: Delete
uk: Видалити

en: Group
uk: Група

en: Display settings
uk: Налаштування відображення

en: Weight
uk: Вага

en: Image
uk: Зображення

en: Settings
uk: Налаштування

en: General settings
uk: Загальні налаштування

en: Save
uk: Зберегти

en: Update
uk: Оновити

en: Path
uk: Шлях

en: Update options
uk: Опції оновлення

en: Number of rows
uk: Кількість рядків

en: Edit group
uk: Редагувати групу

en: Add group
uk: Додати групу

en: Uploaded file is not a valid image
uk: Завантажений файл не є зображення

en: Publish
uk: Опублікувати

en: Unpublish
uk: Не публікувати

en: The menu system stores system paths only, but will use the URL alias for display. %link_path has been stored as %normal_path
uk: Система меню зберігає лише системні шляхи, але буде використовувати синонім для відображення. %link_path буде збережено як %normal_path

en: The path '@link_path' is either invalid or you do not have access to it.
uk: Шлях '@link_path' або некоректний, або відсутній доступ до нього.

en: The image will not be resized. Consider installing <a href="@url">Image cache</a>.
uk: Зображення не буде змінено. Спробуйте встановити модуль <a href="@url">Image cache</a>.

en: Edit button
uk: Змінити

en: --None--
uk: --Немає--

en: Add button
uk: Додати
