Vocabulary Index (6.x-2.1) - en to uk translation catalogue (30 entries)

en: Pages
uk: Сторінки

en: Save configuration
uk: Зберегти конфігурацію

en: Enabled
uk: Увімкнено

en: The configuration options have been saved.
uk: Параметри конфігурації були успішно збережені.

en: Settings
uk: Налаштування

en: View
uk: Перегляд

en: Path
uk: Шлях

en: Vocabulary
uk: Словник

en: Caching
uk: Кешування

en: Clear cache
uk: Очистити кеш

en: Tree
uk: Дерево

en: Blocks
uk: Блоки

en: Browsable
uk: Проглядовуване

en: Cache lifetime
uk: Час життя кешу

en: Flat
uk: Плоский

en: Create index pages for vocabularies.
uk: Створити індексні сторінки для словників.

en: General settings.
uk: Загальні настроювання.

en: Configuration step not completed.
uk: Хід конфігурації не завершений.

en: Alphabetical
uk: За алфавітом

en: Terms per page
uk: Термінів на сторінку

en: The cache has been cleared.
uk: Кеш було очищено.

en: %element_title may only contain numbers.
uk: %element_title може містити тільки цифри.

en: Paths may not contain a percentage sign.
uk: Шляхи не повинні містити знака відсотка.

en: Path is already used as an alias.
uk: Шлях уже використовується в якості синоніма.

en: Currently located at !location.
uk: У цей час розташоване в !location.

en: There are currently no terms in this vocabulary.
uk: У цей час у цьому словнику немає термінів.

en: You may want to execute the following steps to configure Vocabulary Index.
uk: Ви можете виконати наступні кроки для конфігурування покажчика словника.

en: Create index blocks for vocabularies.
uk: Створити індексні блоки для словників.

en: Index page or index block.
uk: Індексна сторінка або індексний блок.

en: Indicates whether this index is enabled or not.
uk: Показує, увімкнений цей індекс чи ні.
