VoIP Drupal (6.x-1.0-beta13) - en to hi translation catalogue (26 entries)

en: Title
hi: शीर्षक

en: user
hi: प्रयोक्ता

en: delete
hi: मिटाएँ

en: Status
hi: अवस्था

en: Operations
hi: कार्यवाही

en: Name
hi: नाम

en: Save
hi: संरक्षित करें

en: Default
hi: डीफॉल्ट

en: file
hi: फ़ाइल

en: Created
hi: निर्मित

en: configure
hi: विन्यास करें

en: Anonymous
hi: अज्ञात

en: Duration
hi: अवधि

en: Source
hi: स्रोत

en: Changed
hi: बदल गया

en: File upload error. Could not move uploaded file.
hi: संचिका अपलोड त्रुटि. अपलोड की गई फाइल स्थानांतरित नहीं की जा सकी

en: The selected file %name could not be uploaded.
hi: चयनित फ़ाइल (%name) अपलोड नहीं की जा सकती

en: Error message
hi: त्रुटि संदेश

en: Direction
hi: दिशा

en: Upload error. Could not move uploaded file %file to destination %destination.
hi: अपलोड त्रुटि . अपलोड की गई फ़ाइल गंतव्य तक नहीं ले जा सका .

en: Hangup reason
hi: लटकना  कारन

en: Check machine
hi: मशीन जांच

en: Current channel
hi: वर्तमान चैनल

en: Current network
hi: मौजूदा नेटवर्क

en: Call network
hi: नेटवर्क बुलावा

en: Sent text code
hi: पाठ संकेत भेजा
