VoIP Drupal (6.x-1.0-beta13) - en to te translation catalogue (18 entries)

en: Title
te: శీర్షిక

en: user
te: వాడుకరి

en: delete
te: తొలగించు

en: Status
te: స్థితి

en: Operations
te: కార్యాలు

en: Name
te: పేరు

en: Save
te: భద్రపరచు

en: Default
te: అప్రమేయం

en: file
te: ఫైలు

en: Created
te: సృష్టితం

en: Anonymous
te: అనామకం

en: Duration
te: నిడివి

en: Source
te: మూలం

en: File upload error. Could not move uploaded file.
te: ఫైలు ఎక్కించడంలో సమస్య. ఎక్కించిన ఫైలును తరలించలేకపోయాం.

en: The selected file %name could not be uploaded.
te: ఎంచుకున్న ఫైలు %name ను అప్‍లోడు చెయ్యలేకపోయాం.

en: Error message
te: పొరపాటు సందేశం

en: Direction
te: దిశ

en: Upload error. Could not move uploaded file %file to destination %destination.
te: ఎక్కింపు లోపం. ఎక్కించిన ఫైలు %file ను గమ్యస్థానం %directory కు తరలించలేకపోయాం.
