VoIP Drupal (6.x-1.0-beta4) - en to hu translation catalogue (44 entries)

en: user
hu: felhasználó

en: Operations
hu: Műveletek

en: Name
hu: Név

en: Save
hu: Mentés

en: Default
hu: Alapértelmezés

en: file
hu: fájl

en: configure
hu: beállít

en: File upload error. Could not move uploaded file.
hu: Fájlfeltöltési hiba. A feltöltött fájl nem mozgatható.

en: Log only
hu: Csak naplózás

en: other
hu: egyéb

en: The selected file %name could not be uploaded.
hu: „%name” nem tölthető fel.

en: start
hu: kezdet

en: Upload error. Could not move uploaded file %file to destination %destination.
hu: Fájlfeltöltési hiba. A feltöltött fájl (%file) nem mozgatható el a célkönyvtárba (%destination).

en: System error.
hu: Rendszerhiba.

en: Completed.
hu: Befejeződött.

en: Dialing...
hu: Tárcsázás...

en: Invalid phone number
hu: Érvénytelen telefonszám

en: Forbidden phone number
hu: Tiltott telefonszám

en: male voice in English
hu: férfihang angolul

en: female voice in English
hu: női hang angolul

en: male voice in Spanish
hu: férfihang spanyolul

en: female voice in Spanish
hu: női hang spanyolul

en: male voice in French
hu: férfihang franciául

en: female voice in French
hu: női hang franciául

en: male voice in German
hu: férfihang németül

en: female voice in German
hu: női hang németül

en: Welcome to the VoIP Drupal platform!
hu: Üdvözlet a Drupal-alapú VoIP platformon!

en: caller name
hu: hívó neve

en: caller number
hu: hívó száma

en: Our office is open Monday to Friday from 9am to 5pm.
hu: Az iroda nyitva tartási ideje: hétfőtől péntekig 9-től 17 óráig.

en: female voice in Castilian Spanish
hu: női hang kasztíliai spanyolul

en: male voice in Castilian Spanish
hu: férfihang spanyolul

en: female voice in US English
hu: női hang amerikai angolul

en: male voice in US English
hu: férfihang amerikai angolul

en: female voice in British English
hu: női hang brit angolul

en: male voice in British English
hu: férfihang brit angolul

en: female voice in Italian
hu: női hang olaszul

en: male voice in Italian
hu: férfihang olaszul

en: female voice in Dutch
hu: női hang hollandul

en: male voice in Dutch
hu: férfihang hollandul

en: female voice in Mexican Spanish
hu: női hang mexikói spanyolul

en: male voice in Mexican Spanish
hu: férfihang mexikói spanyolul

en: female voice in Polish
hu: női hang lengyelül

en: male voice in Polish
hu: férfihang lengyelül
