VoIP Voice (6.x-1.0-beta1) - en to it translation catalogue (25 entries)

en: delete
it: elimina

en: Delete
it: Elimina

en: Operations
it: Operazioni

en: Type
it: Tipo

en: List
it: Elenco

en: Cancel
it: Annulla

en: Description
it: Descrizione

en: Language
it: Lingua

en: Settings
it: Impostazioni

en: Name
it: Nome

en: Import
it: Importa

en: Export
it: Esporta

en: General settings
it: Impostazioni generali

en: Save
it: Salva

en: Default
it: Predefinito

en: n/a
it: n/d

en: Advanced
it: Avanzate

en: Gender
it: Sesso

en: Export data
it: Esporta dati

en: Import data
it: Importa dati

en: The import data is not valid import text.
it: I dati dell'importazione non sono validi.

en: Go back
it: Indietro

en: Translate
it: Traduci

en: export
it: esporta

en: Maximum Filesize: %size
it: Dimensione massima del file: %size
