Vote Up/Down (6.x-1.0-beta4) - en to de translation catalogue (20 entries)

en: Disabled
de: Deaktiviert

en: Yes
de: Ja

en: No
de: Nein

en: Date
de: Datum

en: Types
de: Typen

en: Advanced settings
de: Erweiterte Einstellungen

en: User
de: Benutzer

en: action
de: Aktion

en: Voting
de: Bewertung

en: Node types
de: Inhaltstypen

en: Teaser view
de: Anrisstextansicht

en: Full-page view
de: Ganzseitige Ansicht

en: Teasers and full-page view
de: Anrisstext und vollständige Seitenansicht

en: Vote
de: Stimme

en: Advanced
de: Erweitert

en: General
de: Allgemein

en: !time ago
de: vor !time

en: Votes
de: Stimmen

en: Advanced configuration
de: Erweiterte Konfiguration

en: Your votes
de: Meine Bewertungen
