Vote Up/Down (6.x-1.0-beta5) - en to fr translation catalogue (20 entries)

en: Disabled
fr: Désactivé

en: Tags
fr: Étiquettes

en: Yes
fr: Oui

en: No
fr: Non

en: Advanced settings
fr: Paramètres avancés

en: User
fr: Utilisateur

en: Node
fr: Nœud

en: Node types
fr: Types de nœuds

en: Teaser view
fr: Vue d'accroche

en: Full-page view
fr: vue de page complète

en: Teasers and full-page view
fr: Affichage résumé et pleine page

en: Vote
fr: Voter

en: Advanced
fr: Avancé

en: General
fr: Général

en: !time ago
fr: Il y a !time

en: Advanced configuration
fr: Configuration avancée

en: Award userpoint to node author (Vote up/down)
fr: Alloue des points (userpoint) à l'auteur du noeud (<em>Vote up/down</em>)

en: Awarded userpoint to author of node id %id
fr: Alloue des points (userpoint) à l'auteur du noeud %id

en: Deduct userpoint from node author (Vote up/down)
fr: Déduit des points (userpoint) à l'auteur du noeud (<em>Vote up/down</em>)

en: Deducted userpoint from author of node id %id
fr: Déduit des points (userpoint) à l'auteur du noeud %id
