Vote Up/Down (6.x-1.0-beta6) - en to ru translation catalogue (42 entries)

en: Disabled
ru: Отключено

en: Tags
ru: Теги

en: Yes
ru: Да

en: No
ru: Нет

en: Date
ru: Дата

en: Types
ru: Типы

en: Advanced settings
ru: Расширенные настройки

en: User
ru: Пользователь

en: action
ru: Действие

en: Node
ru: Материал

en: Voting
ru: Оценивание

en: Node types
ru: Типы материалов

en: Teaser view
ru: Аннотация

en: Full-page view
ru: Полноcтраничный вид

en: Teasers and full-page view
ru: Аннотация и весь документ

en: Vote
ru: Голосовать

en: Advanced
ru: Дополнительные параметры

en: General
ru: Информация

en: !time ago
ru: !time назад

en: Votes
ru: Ответы

en: Vote widget settings for nodes
ru: Настройки виджета для материалов

en: Vote widget display
ru: Отображения виджета

en: Vote widget style
ru: Стиль виджета

en: Vote widget settings for comments
ru: Настройки виджета для комментариев

en: Do not display widget
ru: Не отображать виджет

en: Display widget
ru: Отображать виджет

en: Do not display link
ru: Не отображать ссылку

en: Display link
ru: Отображать ссылку

en: Allow anonymous voting
ru: Разрешить анонимное голосование

en: Allow users to reset their votes
ru: Разрешить пользователям сбрасывать их оценки

en: Reset vote
ru: Отменить голос

en: Reset your vote.
ru: Отменить ваш голос.

en: Vote up
ru: За

en: Vote down
ru: Против

en: If yes, a link will be displayed on nodes and comments that will allow users to reset their vote.
ru: Если отмечено, в материалах и комментариях будет отображаться ссылка, позволяющая пользователям сбросить их голос.

en: Who voted on this?
ru: Кто голосовал за это?

en: You must login to vote!
ru: Вы должны войти для голосования!

en: view up/down votes
ru: смотреть up/down голоса

en: access vote up/down statistics
ru: доступ к статистике vote up/down

en: administer vote up/down
ru: управлять vote up/down

en: Voting details
ru: Детали голосования

en: Your votes
ru: Голоса
