Vote Up/Down (6.x-1.0-beta6) - en to uk translation catalogue (37 entries)

en: Disabled
uk: Вимкнено

en: Tags
uk: Теґи

en: Yes
uk: Так

en: No
uk: Ні

en: Date
uk: Дата

en: Types
uk: Типи

en: Advanced settings
uk: Додаткові налаштування

en: User
uk: Користувач

en: action
uk: дія

en: Node
uk: Матеріал

en: Voting
uk: Голосування

en: Node types
uk: Типи документів

en: Teaser view
uk: Анотація

en: Full-page view
uk: Увесь документ

en: Teasers and full-page view
uk: Анотація й увесь документ

en: Vote
uk: Голос

en: Advanced
uk: Додатково

en: General
uk: Загальне

en: !time ago
uk: !time тому

en: Votes
uk: Голоси

en: Advanced configuration
uk: Додаткове налаштування

en: Vote widget settings for nodes
uk: Настроювання віджета для матеріалів

en: Vote widget display
uk: Відображення віджета

en: Do not display link
uk: Не відображати посилання

en: Display link
uk: Відображати посилання

en: Allow anonymous voting
uk: Дозволити анонімне голосування

en: Allow users to reset their votes
uk: Дозволити користувачам скидати їхні оцінки

en: Reset vote
uk: Скасувати голос

en: Reset your vote.
uk: Скасувати ваш голос.

en: Vote up
uk: За

en: Vote down
uk: Проти

en: If yes, a link will be displayed on nodes and comments that will allow users to reset their vote.
uk: Якщо відзначене, у матеріалах і коментарях буде відображатися посилання, , що дозволяє користувачам скинути їхній голос.

en: Who voted on this?
uk: Хто голосував за це?

en: You must login to vote!
uk: Ви повинні ввійти для голосування!

en: access vote up/down statistics
uk: доступ до статистики vote up/down

en: administer vote up/down
uk: управляти vote up/down

en: Voting details
uk: Деталі голосування
