Voting Rules (6.x-1.0-beta1) - en to de translation catalogue (24 entries)

en: Value
de: Wert

en: Timestamp
de: Zeitstempel

en: Vote
de: Stimme

en: Number of votes
de: Anzahl der Stimmen

en: Operation
de: Aktion

en: Greater than
de: Größer als

en: Equal to
de: Gleich

en: Less than
de: Kleiner als

en: Results
de: Ergebnisse

en: Select
de: Auswählen

en: Vote tag
de: Bewertungskennzeichnung

en: Average vote
de: Durchschnittliche Bewertung

en: Not equal to
de: Nicht gleich

en: Vote Results
de: Abstimmungsergebnisse

en: The results of the vote
de: Die Ergebnisse der Abstimmung

en: Greater than / equal to
de: Größer / gleich

en: Less than / equal to
de: Kleiner / gleich

en: User Id of the user
de: Benutzer-ID des Benutzers

en: IP of the user
de: IP des Benutzers

en: Id of the vote
de: Id der Stimme

en: Total number of votes
de: Gesamtzahl der Stimmen

en: Average value of votes cast
de: Durchschnittswert der abgegebenen Stimmen

en: Sum of all votes cast
de: Summe aller abgegebenen Stimmen

en: Voting Rules
de: Abstimmungsergebnis-Regeln
