VerticalResponse (6.x-1.0-alpha3) - en to ja translation catalogue (38 entries)

en: Title
ja: タイトル

en: Status
ja: 状態

en: Markup
ja: マークアップ

en: Delete
ja: 削除

en: Email address
ja: メールアドレス

en: Type
ja: タイプ

en: Subject
ja: 件名

en: Subscribe
ja: 配信登録

en: Unsubscribe
ja: 登録解除

en: Enabled
ja: 有効

en: Yes
ja: はい

en: No
ja: いいえ

en: Date
ja: 日付

en: Password
ja: パスワード

en: Country
ja: 国

en: Single
ja: 1つ

en: Name
ja: 名前

en: Back
ja: 戻る

en: Save
ja: 保存

en: Default
ja: デフォルト

en: never
ja: なし

en: Text
ja: テキスト

en: Tested
ja: テスト済

en: Email Address
ja: メールアドレス

en: Options
ja: オプション

en: Created
ja: 作成

en: Fax
ja: FAX

en: Plain Text
ja: プレーンテキスト

en: Default state
ja: デフォルト状態

en: Operation
ja: 操作

en: Save Changes
ja: 変更を保存

en: City
ja: 市区町村

en: State/Province
ja: 都道府県

en: Deleted
ja: 削除

en: Postal Code
ja: 郵便番号

en: Subscribed
ja: 配信登録済

en: selected
ja: 選択済

en: Save and continue
ja: 保存して次へ
