VerticalResponse (6.x-1.0-alpha3) - en to pt translation catalogue (33 entries)

en: Title
pt: Título

en: Status
pt: Estado

en: Markup
pt: Marcação

en: Delete
pt: Eliminar

en: Email address
pt: Endereço de email

en: Type
pt: Tipo

en: Subject
pt: Assunto

en: Subscribe
pt: Subscrever

en: Unsubscribe
pt: Cancelar subscrição

en: Enabled
pt: Ativo

en: Yes
pt: Sim

en: No
pt: Não

en: Date
pt: Data

en: Password
pt: Senha

en: Country
pt: País

en: Single
pt: Único

en: Name
pt: Nome

en: Back
pt: Para trás

en: Save
pt: Guardar

en: Default
pt: Predefinido

en: never
pt: nunca

en: Text
pt: Texto

en: Email Address
pt: Endereço de Email

en: Options
pt: Opções

en: Created
pt: Criado

en: Default state
pt: O estado predefinido

en: Operation
pt: Operação

en: Save Changes
pt: Guardar alterações

en: City
pt: Município

en: State/Province
pt: Distrito

en: Deleted
pt: Eliminado

en: Postal Code
pt: Código Postal

en: Save and continue
pt: Guardar e continuar
