VerticalResponse (6.x-1.0-alpha4) - en to bn translation catalogue (15 entries)

en: Title
bn: শিরোনাম

en: Status
bn: স্ট্যাটাস

en: Delete
bn: মুছে ফেল

en: Email address
bn: ইমেইল ঠিকানা

en: Subject
bn: বিষয়

en: Enabled
bn: কার্যকর

en: Yes
bn: হ্যাঁ

en: No
bn: না

en: Date
bn: তারিখ

en: Password
bn: পাসওয়ার্ড

en: Name
bn: নাম

en: Save
bn: সংরক্ষণ

en: Default
bn: ডিফল্ট

en: never
bn: কখনোই নয়

en: Save and continue
bn: সংরক্ষণ করে এগিয়ে যাও
