VerticalResponse (6.x-1.0-alpha4) - en to de translation catalogue (54 entries)

en: Title
de: Titel

en: Delete
de: Löschen

en: Email address
de: E-Mail-Adresse

en: Type
de: Typ

en: Subject
de: Betreff

en: Subscribe
de: Abonnieren

en: Unsubscribe
de: Abbestellen

en: Enabled
de: Aktiviert

en: Yes
de: Ja

en: No
de: Nein

en: Date
de: Datum

en: Password
de: Passwort

en: Country
de: Land

en: Single
de: Einfach

en: Back
de: Zurück

en: Save
de: Speichern

en: Default
de: Vorgabe

en: never
de: niemals

en: Tested
de: Getestet

en: Email Address
de: E-Mail-Adresse

en: Options
de: Optionen

en: Created
de: Erstellt am

en: Plain Text
de: Reiner Text

en: Default state
de: Standardmodus

en: Operation
de: Aktion

en: Save Changes
de: Änderungen speichern

en: First Name
de: Vorname

en: Last Name
de: Nachname

en: City
de: Stadt

en: State/Province
de: Staat / Provinz

en: Gender
de: Geschlecht

en: Male
de: Männlich

en: Female
de: Weiblich

en: Street Address
de: Straße,Nr

en: Deleted
de: Gelöscht

en: Mailing Lists
de: Mailinglisten

en: Reason
de: Grund

en: Company Name
de: Firmenname

en: Postal Code
de: Postleitzahl

en: Postal Address
de: Postadresse

en: Subscribed
de: Abonniert

en: Unsubscribed
de: Ausgetragen

en: selected
de: ausgewählte

en: Invalid email address
de: Ungültige E-Mail-Adresse

en: Save and continue
de: Speichern und fortfahren

en: E-mail Address
de: E-Mail Adresse

en: Married
de: Verheiratet

en: Divorced
de: Geschieden

en: Marital Status
de: Familienstand

en: New Status
de: Neuer Status

en: Widowed
de: Verwitwet

en: Work Phone
de: Telefon geschäftlich

en: Home Phone
de: Telefon, privat

en: Mobile Phone
de: Mobiltelefon
