VerticalResponse (6.x-1.0-alpha4) - en to it translation catalogue (32 entries)

en: Title
it: Titolo

en: Delete
it: Elimina

en: Email address
it: Indirizzo e-mail

en: Type
it: Tipo

en: Subject
it: Oggetto

en: Subscribe
it: Registrati

en: Unsubscribe
it: Annulla iscrizione

en: Enabled
it: Attivato

en: Yes
it: Si

en: Date
it: Data

en: Country
it: Paese

en: Single
it: Singola

en: Name
it: Nome

en: Back
it: Indietro

en: Save
it: Salva

en: Default
it: Predefinito

en: never
it: mai

en: Text
it: Testo

en: Email Address
it: Indirizzo e-mail

en: Options
it: Opzioni

en: Created
it: Creato

en: Default state
it: Stato predefinito

en: Operation
it: Operazione

en: Save Changes
it: Salva le modifiche

en: First Name
it: Nome

en: Last Name
it: Cognome

en: City
it: Città

en: State/Province
it: Stato/Provincia

en: Deleted
it: Eliminato

en: Reason
it: Ragione

en: Postal Code
it: Codice postale

en: Save and continue
it: Salva e continua
