VerticalResponse (6.x-1.0-alpha4) - en to ku translation catalogue (22 entries)

en: Title
ku: ناونیشان

en: Status
ku: ڕەوش

en: Delete
ku: سڕینه‌وه‌

en: Email address
ku: ئیمێل

en: Type
ku: جۆر

en: Subject
ku: سه‌ردیڕ

en: Subscribe
ku: بەشداربوون

en: Unsubscribe
ku: سڕینەوەی بەشداری

en: Enabled
ku: چالاکە

en: Yes
ku: بەڵێ

en: No
ku: نەخێر

en: Date
ku: ڕێکەوت

en: Password
ku: وشەنهێنی

en: Name
ku: ناو

en: Save
ku: پاشەکەوتکردن

en: Default
ku: بنه‌ڕه‌ت

en: never
ku: هیچ کات

en: Text
ku: دەق

en: Created
ku: درووستکراوە

en: Operation
ku: کردار

en: Deleted
ku: سڕایەوە

en: Save and continue
ku: هەڵگرە و بەردەوام بە
