VerticalResponse (6.x-1.0-alpha4) - en to te translation catalogue (24 entries)

en: Title
te: శీర్షిక

en: Status
te: స్థితి

en: Delete
te: తొలగించు

en: Email address
te: ఈ-మెయిల్ చిరునామా

en: Type
te: రకం

en: Subject
te: విషయం

en: Enabled
te: చేతనం అయింది

en: Yes
te: అవును

en: No
te: కాదు

en: Date
te: తేదీ

en: Password
te: సంకేతపదం

en: Name
te: పేరు

en: Back
te: వెనక్కి

en: Save
te: భద్రపరచు

en: Default
te: అప్రమేయం

en: Text
te: పాఠ్యం

en: Options
te: ఎంపికలు

en: Created
te: సృష్టితం

en: First Name
te: మొదటి పేరు

en: Last Name
te: ఇంటి పేరు

en: City
te: నగరం

en: Street Address
te: వీధి

en: Reason
te: కారణం

en: Save and continue
te: భద్రపరిచి కొనసాగండి
