VerticalResponse (6.x-1.0-beta1) - en to pt translation catalogue (36 entries)

en: Markup
pt: Marcação

en: Delete
pt: Apagar

en: Email address
pt: Endereço de Email

en: Type
pt: Tipo

en: Subject
pt: Assunto

en: Subscribe
pt: Inscrever

en: Unsubscribe
pt: Cancelar inscrição

en: Enabled
pt: Ativado

en: Yes
pt: Sim

en: No
pt: Não

en: Date
pt: Data

en: Password
pt: Senha

en: Single
pt: Simples

en: Name
pt: Nome

en: Back
pt: Voltar

en: Save
pt: Salvar

en: Default
pt: Padrão

en: never
pt: nunca

en: Text
pt: Texto

en: Email Address
pt: Endereço de Email

en: Options
pt: Opções

en: Created
pt: Criado

en: Existing Views
pt: Views existentes

en: Default Views
pt: Views padrão

en: Operator
pt: Operador

en: Operation
pt: Operação

en: Save Changes
pt: Salvar alterações

en: First Name
pt: Nome

en: Last Name
pt: Sobrenome

en: Deleted
pt: Apagado

en: Reason
pt: Motivo

en: Postal Code
pt: CEP

en: User Registration
pt: Registro de usuário

en: Subscribed
pt: desinscrito

en: Save and continue
pt: Salvar e prosseguir

en: -- None --
pt: -- Nenhum --
