VerticalResponse (6.x-1.0-beta3) - en to fil translation catalogue (17 entries)

en: Status
fil: Kalagayan

en: Delete
fil: Tanggalin

en: Type
fil: Uri

en: Subject
fil: Paksa

en: Enabled
fil: Gumagana

en: Yes
fil: Oo

en: No
fil: Hindi

en: Date
fil: Petsa

en: Password
fil: Hudyat

en: Name
fil: Pangalan

en: Back
fil: Bumalik

en: Save
fil: Pangalagaan

en: Default
fil: Pamantayan

en: never
fil: hindi kailanman

en: Created
fil: Inilikha

en: Deleted
fil: Tinanggal

en: Save and continue
fil: Pangalagaan at magpatuloy
