VerticalResponse (6.x-1.0) - en to fa translation catalogue (37 entries)

en: Status
fa: وضعیت

en: Markup
fa: نشانه گذاری

en: Delete
fa: حذف

en: Email address
fa: نشانی پست الکترونیکی

en: Type
fa: نوع

en: Subject
fa: موضوع

en: Subscribe
fa: اشتراک

en: Unsubscribe
fa: لغو اشتراک

en: Enabled
fa: فعال

en: Yes
fa: بله

en: No
fa: خیر

en: Date
fa: تاریخ

en: Password
fa: گذرواژه

en: Single
fa: تک

en: Name
fa: نام

en: Back
fa: بازگشت

en: Save
fa: ذخیره

en: Default
fa: پیش‌فرض

en: never
fa: هرگز

en: Text
fa: متن

en: Email Address
fa: آدرس پست الکترونیکی

en: Options
fa: گزینه‌ها

en: Created
fa: ایجاد شده

en: Existing Views
fa: نماهای موجود

en: Default Views
fa: نماهای پیش‌فرض

en: Operator
fa: عملگر

en: Plain Text
fa: متن ساده

en: Default state
fa: وضعیت پیش‌فرض

en: Operation
fa: عملکرد

en: Save Changes
fa: ذخیره تغییرات

en: First Name
fa: نام

en: Last Name
fa: نام خانوادگی

en: Deleted
fa: حذف شد

en: Reason
fa: دلیل

en: Postal Address
fa: آدرس پستی

en: Subscribed
fa: مشترک

en: Save and continue
fa: ذخیره و ادامه
