VerticalResponse (6.x-1.0) - en to kn translation catalogue (32 entries)

en: Status
kn: ಸ್ಥಿತಿ

en: Markup
kn: ಗುರುತು

en: Delete
kn: ಅಳಿಸಿ ಹಾಕು

en: Email address
kn: ಮಿಂಚಂಚೆ ವಿಳಾಸ

en: Type
kn: ಶೈಲಿ

en: Subject
kn: ವಿಷಯ

en: Subscribe
kn: ಚಂದಾದಾರನಾಗು

en: Unsubscribe
kn: ಚಂದಾದಾರತ್ವವನ್ನು ರದ್ದು ಮಾಡು

en: Enabled
kn: ಶಕ್ತಗೊಂಡಿದೆ

en: Yes
kn: ಸರಿ

en: No
kn: ಇಲ್ಲ

en: Date
kn: ದಿನಾಂಕ

en: Password
kn: ಗುಪ್ತಪದ

en: Name
kn: ಹೆಸರು

en: Back
kn: ಹಿಂದಕ್ಕೆ

en: Save
kn: ಉಳಿಸಿ

en: Default
kn: ಡೀಫಾಲ್ಟ್‍

en: never
kn: ಎಂದೂ ಇಲ್ಲ

en: Text
kn: ಪಠ್ಯ

en: Email Address
kn: ಇಮೈಲ್ ವಿಳಾಸ

en: Options
kn: <b>ಆಯ್ಕೆಗಳು</b>

en: Created
kn: ನಿರ್ಮಿಸಲಾಗಿದೆ

en: Fax
kn: ಫ್ಯಾಕ್ಸ್‍

en: Operator
kn: ಕಾರ್ಯನಿರ್ವಾಹಕ

en: Plain Text
kn: ಸರಳ ಪಠ್ಯ

en: Operation
kn: ಕಾರ್ಯಾಚರಣೆ

en: Male
kn: ಮಲೆ

en: Deleted
kn: ಅಳಿಸಲಾದ

en: Reason
kn: ಕಾರಣ

en: Field Name
kn: ಕ್ಷೇತ್ರದ ಹೆಸರು

en: Subscribed
kn: ಚಂದಾದಾರಗೊಳಿಸಲಾಗಿದೆ

en: Save and continue
kn: ಉಳಿಸಿ ಮುಂದುವರಿಸು
