VerticalResponse (6.x-1.0) - en to oc translation catalogue (31 entries)

en: Status
oc: Estatut

en: Delete
oc: Suprimir

en: Email address
oc: Adreça de corrièr electronic

en: Type
oc: Tipe

en: Subject
oc: Objècte

en: Enabled
oc: Activat

en: Yes
oc: Òc

en: No
oc: Non

en: Date
oc: Data

en: Password
oc: Senhal

en: Single
oc: Simpla

en: Name
oc: Nom

en: Back
oc: Precedent

en: Save
oc: Enregistrar

en: Default
oc: Per defaut

en: never
oc: pas jamai

en: Text
oc: Tèxte

en: Options
oc: Opcions

en: Created
oc: Creat(ada)

en: Existing Views
oc: Vistas existentas

en: Default Views
oc: Vistas per defaut

en: Operation
oc: Operacion

en: Save Changes
oc: Enregistrar los cambiaments

en: First Name
oc: Prenom

en: Last Name
oc: Nom d'Ostal

en: Male
oc: Òme

en: Female
oc: Femna

en: Deleted
oc: Suprimit

en: Reason
oc: Rason

en: Postal Code
oc: Còde Postal

en: Save and continue
oc: Salvar e contunhar
