VerticalResponse (6.x-1.1) - en to am translation catalogue (17 entries)

en: Status
am: ሁኔታ

en: Delete
am: ሰርዝ

en: Email address
am: የኢሜል አድራሻ

en: Type
am: ዓይነት

en: Subject
am: ዓርእስት

en: Subscribe
am: ለደምበኝነት ይመዝገብ

en: Enabled
am: ንቁ

en: Yes
am: እሺ

en: No
am: እምቢ

en: Date
am: ቀን

en: Password
am: የይለፍ ቃል

en: Name
am: ስም

en: Save
am: አስቀምጥ

en: Default
am: ነባሪ

en: Text
am: ጽሁፍ

en: Selected
am: የተመረጠ

en: Save and continue
am: አስቀምጥ እና ቀጥል
