VerticalResponse (6.x-1.1) - en to eu translation catalogue (30 entries)

en: Status
eu: Egoera

en: Markup
eu: Marka

en: Delete
eu: Ezabatu

en: Email address
eu: Posta elektronikoa

en: Type
eu: Mota

en: Subject
eu: Gaia

en: Subscribe
eu: Harpidetu

en: Unsubscribe
eu: Harpidetza kendu

en: Enabled
eu: Gaituta

en: Yes
eu: Bai

en: No
eu: Ez

en: Date
eu: Data

en: Password
eu: Pasahitza

en: Name
eu: Izena

en: Back
eu: Itzuli

en: Save
eu: Gorde

en: Default
eu: Lehenetsia

en: never
eu: inoiz ez

en: Text
eu: Testua

en: Subscriptions
eu: Harpidetzak

en: Email Address
eu: Helbide elektronikoa

en: Options
eu: Aukerak

en: Created
eu: Sortua

en: Selected
eu: Hautatuta

en: Existing Views
eu: Dauden bistak

en: Default Views
eu: Lehenetsi bistak

en: Default state
eu: Lehenetsitako egoera

en: Operation
eu: Eragiketa

en: Deleted
eu: Ezabatua

en: Save and continue
eu: Gorde eta jarraitu
