VerticalResponse (6.x-1.1) - en to hi translation catalogue (29 entries)

en: Status
hi: अवस्था

en: Markup
hi: मार्कअप

en: Delete
hi: मिटायें

en: Email address
hi: ई-मेल पता

en: Type
hi: प्रकार

en: Subject
hi: विषय

en: Subscribe
hi: सदस्यता लें

en: Unsubscribe
hi: सदस्यता रद्द करें

en: Enabled
hi: सक्रिय करें

en: Yes
hi: हाँ

en: No
hi: नहीं

en: Date
hi: तारीख

en: Password
hi: कूटशब्द

en: Single
hi: एक

en: Name
hi: नाम

en: Back
hi: वापस

en: Save
hi: संरक्षित करें

en: Default
hi: डीफॉल्ट

en: never
hi: कभी नहीं

en: Text
hi: लेख

en: Options
hi: विकल्प

en: Created
hi: निर्मित

en: Selected
hi: चुना गया

en: Existing Views
hi: मौजूदा द्रश्य

en: Operation
hi: काम

en: Save Changes
hi: परिवर्तनों को सुरक्षित करें

en: Deleted
hi: मिटाया गया

en: Save and continue
hi: संचित करके आगे बढिए

en: An error occurred while processing %error_operation with arguments: @arguments
hi: %error_operation को @arguments तर्कों के साथ संसाधित करते समय त्रुटि हुई है।
