VerticalResponse (6.x-1.1) - en to nl translation catalogue (50 entries)

en: Markup
nl: Opmaak

en: Delete
nl: Verwijderen

en: Email address
nl: E-mailadres

en: Subject
nl: Onderwerp

en: Subscribe
nl: Abonneer

en: Unsubscribe
nl: Uitschrijven

en: Enabled
nl: Ingeschakeld

en: Yes
nl: Ja

en: No
nl: Nee

en: Date
nl: Datum

en: Password
nl: Wachtwoord

en: Single
nl: Enkel

en: Name
nl: Naam

en: Back
nl: Terug

en: Save
nl: Opslaan

en: Default
nl: Standaard

en: never
nl: nooit

en: Text
nl: Tekst

en: Rename
nl: Naam wijzigen

en: Subscriptions
nl: Abonnementen

en: Tested
nl: Getest

en: Email Address
nl: E-mailadres

en: Options
nl: Opties

en: Created
nl: Aangemaakt

en: Selected
nl: Geselecteerd

en: Existing Views
nl: Bestaande overzichten

en: Default Views
nl: Standaardoverzichten

en: Plain Text
nl: Gewone tekst

en: Default state
nl: Standaardstatus

en: Operation
nl: Bewerking

en: Save Changes
nl: Wijzigingen opslaan

en: First Name
nl: Voornaam

en: Last Name
nl: Achternaam

en: Male
nl: Man

en: Female
nl: Vrouw

en: Deleted
nl: Verwijderd

en: Reason
nl: Reden

en: Postal Code
nl: Postcode

en: User Registration
nl: Gebruikersregistratie

en: Field Name
nl: Veldnaam

en: Subscribed
nl: Ingeschreven

en: Unsubscribed
nl: Afgemeld

en: Invalid email address
nl: Ongeldig e-mailadres

en: Save and continue
nl: Opslaan en doorgaan

en: -- None --
nl: -- Geen --

en: E-mail Address
nl: E-mailadres

en: Processed @current out of @total.
nl: @current bewerkt op een totaal van @total.

en: Married
nl: Getrouwd

en: Divorced
nl: Gescheiden

en: An error occurred while processing %error_operation with arguments: @arguments
nl: Er is een fout opgetreden tijdens het verwerken van %error_operation met argumenten: @arguments
