Waffles (6.x-1.3) - en to da translation catalogue (59 entries)

en: Home
da: Hjem

en: Prefix
da: Præfiks

en: Suffix
da: Endelse

en: Username
da: Brugernavn

en: Read more
da: Læs mere

en: footer
da: sidefod

en: Comments
da: Kommentarer

en: not verified
da: ikke efterprøvet

en: General settings
da: Generelle indstillinger

en: content top
da: indhold top

en: content bottom
da: indhold bund

en: Default
da: Standard

en: Posted by
da: Oprettet af

en: Posted
da: Oprettet

en:  by
da:  af

en: Taxonomy terms
da: Taksonomitermer

en: Breadcrumb
da: Brødkrumme

en: Custom
da: Tilpasset

en: Advanced
da: Avanceret

en: Link text
da: Linktekst

en: Read the rest of this posting.
da: Læs resten af dette indlæg.

en: 1 comment
da: 1 kommentar

en: @count comments
da: @count kommentarer

en: Jump to the first comment of this posting.
da: Gå til den første kommentar til indlægget.

en: 1 new comment
da: 1 ny kommentar

en: @count new comments
da: @count nye kommentarer

en: Jump to the first new comment of this posting.
da: Gå til den første nye kommentar til indlægget.

en: Add new comment
da: Tilføj kommentar

en: Add a new comment to this page.
da: Tilføj en kommentar til siden.

en: Share your thoughts and opinions related to this posting.
da: Del dine tanker og meninger om dette indlæg.

en: Anonymous
da: Anonym

en: View user profile.
da: Vis brugerprofil.

en: Display breadcrumb
da: Vis brødkrummesti

en: Search results
da: Søgeresultater

en: Mission statement
da: Formålsparagraf

en: Node settings
da: Indstillinger for indholdselement

en: Page titles
da: Sidetitler

en: Meta tags
da: Meta-tags

en: footer top
da: sidefod top

en: node bottom
da: indholdselement bund

en: Display "not verified" for unregistered usernames
da: Vis "ikke efterprøvet" udfor ikke-registrerede brugernavne

en: What additional information should be displayed on your search results page?
da: Hvilken ekstra information skal der vises på din søgeresultatside?

en: Display text snippet
da: Vis tekststump

en: Display content type
da: Vis indholdstype

en: Display author name
da: Vis forfatternavn

en: Display posted date
da: Vis oprettelsesdato

en: Display comment count
da: Vis antal kommentarer

en: Display attachment count
da: Vis antal vedhæftninger

en: by
da: af

en: sidebar first
da: sidepanel først

en: sidebar last
da: sidepanel sidst

en: header middle
da: sidehoved midt

en: header last
da: sidehoved sidst

en: preface first
da: indledning først

en: preface middle
da: indledning midt

en: preface last
da: indledning sidst

en: postscript first
da: efterskrift først

en: postscript middle
da: efterskrift midt

en: postscript last
da: efterskrift sidst
