Waffles (6.x-1.3) - en to hi translation catalogue (31 entries)

en: Home
hi: मुख्य पृष्ठ

en: Prefix
hi: उपसर्ग

en: Suffix
hi: प्रत्यय

en: Username
hi: प्रयोक्ता का नाम

en: Read more
hi: आगे पढ़ें

en: footer
hi: पादलेख

en: Comments
hi: टिप्पणियाँ

en: not verified
hi: सत्यापित नहीं

en: Links
hi: लिंक

en: General settings
hi: सामान्य स्थापनाएँ

en: Default
hi: डीफॉल्ट

en:  by
hi:  के द्वारा

en: Taxonomy terms
hi: वर्गीकरण शब्द

en: Breadcrumb
hi: पग चिन्ह

en: Custom
hi: मनपसंद

en: Advanced
hi: विकसित

en: “New comments” link
hi: "नई टिप्पणी" लिंक

en: 1 comment
hi: १ टिप्पणी

en: @count comments
hi: @count टिप्पणी

en: Jump to the first comment of this posting.
hi: इस पोस्टिंग के सर्वप्रथम कमेन्ट पर जायें।

en: 1 new comment
hi: १ नयी टिप्पणी

en: @count new comments
hi: @count नये टिप्पणी

en: Jump to the first new comment of this posting.
hi: इस पोस्टिंग के सर्वप्रथम नये कमेन्ट पर जायें।

en: Add new comment
hi: नई टिप्पणी जोड़ें

en: Add a new comment to this page.
hi: इस पृष्ठ के लिए एक नई टिप्पणी जोड़ें.

en: Share your thoughts and opinions related to this posting.
hi: इस पोस्ट से जुड़े अपने विचार और राय लिखें।

en: Anonymous
hi: अज्ञात

en: View user profile.
hi: प्रयोक्ता की रुपरेखा देखें।

en: Search results
hi: खोज परिणाम

en: Mission statement
hi: मिशन वक्तव्य

en: Node settings
hi: नोड सेटिंग्स
