Waffles (6.x-1.3) - en to ja translation catalogue (35 entries)

en: Home
ja: ホーム

en: Prefix
ja: 接頭語

en: Suffix
ja: 接尾語

en: Username
ja: ユーザー名

en: Read more
ja: 続きを読む

en: footer
ja: フッター

en: Comments
ja: コメント

en: not verified
ja: 未認証ユーザー

en: Links
ja: リンク

en: General settings
ja: 全般の設定

en: content top
ja: コンテンツ上部

en: content bottom
ja: コンテンツ下部

en: Default
ja: デフォルト

en: Taxonomy terms
ja: タクソノミーターム

en: Breadcrumb
ja: パンくず

en: Custom
ja: カスタム

en: Advanced
ja: 高度

en: Link text
ja: リンクテキスト

en: Read the rest of this posting.
ja: この投稿の全文を読む

en: 1 comment
ja: 1 コメント

en: @count comments
ja: @count コメント

en: Jump to the first comment of this posting.
ja: この投稿の最初のコメントにジャンプ

en: 1 new comment
ja: 1つの新しいコメント

en: @count new comments
ja: @countつの新しいコメント

en: Jump to the first new comment of this posting.
ja: この投稿の最初の新着コメントにジャンプ

en: Add new comment
ja: コメントを追加

en: Add a new comment to this page.
ja: このページにコメントを追加

en: Share your thoughts and opinions related to this posting.
ja: この投稿に関する新しいコメントをつける

en: Anonymous
ja: 匿名

en: View user profile.
ja: ユーザープロフィールの表示

en: Display breadcrumb
ja: パンくずリストを表示

en: Search results
ja: 検索結果

en: Mission statement
ja: ミッション

en: Node settings
ja: ノードの設定

en: Meta tags
ja: メタタグ
