Waffles (6.x-1.3) - en to th translation catalogue (22 entries)

en: Home
th: หน้าแรก

en: Prefix
th: คำนำหน้า

en: Suffix
th: คำต่อท้าย

en: Username
th: ชื่อผู้ใช้งาน

en: Read more
th: อ่านต่อ

en: footer
th: แสดงบล็อกของเมนูดา้นล่างของเวบ็ไซต์

en: not verified
th: ยังไม่ยืนยันความถูกต้อง

en: Links
th: ลิงก์

en: General settings
th: กำหนดค่าทั่วไป

en: Taxonomy terms
th: แง่อนุกรมวิธาน

en: Breadcrumb
th: การแสดงเส้นทาง

en: Custom
th: กำหนดเอง

en: Advanced
th: ขั้นสูง

en: Link text
th: ลิงค์ข้อความ

en: Jump to the first comment of this posting.
th: ไปยังความคิดเห็นแรกของเรื่องนี้

en: Jump to the first new comment of this posting.
th: ไปยังความคิดเห็นใหม่อันแรกของเรื่องนี้

en: Add new comment
th: แสดงความเห็น

en: Add a new comment to this page.
th: เพิ่มความคิดเห็นใหม่ในหน้านี้

en: Share your thoughts and opinions related to this posting.
th: แสดงความคิดเห็นของคุณต่อเรื่องนี้

en: View user profile.
th: ดูรายละเอียดผู้ใช้

en: Search results
th: ผลการค้นหา

en: Mission statement
th: เป้าหมาย
