Waffles (6.x-1.3) - en to ru translation catalogue (64 entries)

en: Home
ru: Главная

en: Prefix
ru: Префикс

en: Suffix
ru: Суффикс

en: Username
ru: Имя пользователя

en: Read more
ru: Подробнее

en: footer
ru: подвал

en: Comments
ru: Комментарии

en: not verified
ru: не проверено

en: Links
ru: Ссылки

en: General settings
ru: Основные настройки

en: content top
ru: над содержимым

en: content bottom
ru: под содержимым

en: Default
ru: По умолчанию

en: Posted by
ru: Добавлено

en: Posted
ru: Опубликовано

en: Taxonomy terms
ru: Термины таксономии

en: Breadcrumb
ru: Строка навигации

en: Custom
ru: Собственная

en: Advanced
ru: Расширенные

en: Link text
ru: Текст ссылки

en: HTML is allowed.
ru: HTML включен.

en: The link when there are no comments.
ru: Ссылка когда нет комментариев.

en: Read the rest of this posting.
ru: Читать продолжение.

en: 1 comment
ru: 1 коментарий

en: @count comments
ru: @count комментариев

en: Jump to the first comment of this posting.
ru: Перейти к первому комментарию.

en: 1 new comment
ru: 1 новый комментрий

en: @count new comments
ru: Новых комментариев: @count

en: Jump to the first new comment of this posting.
ru: Перейти к первому новому комментарию.

en: Add new comment
ru: Добавить комментарий

en: Add a new comment to this page.
ru: Добавить комментарий к этой странице.

en: Share your thoughts and opinions related to this posting.
ru: Поделитесь своими мыслями и мнением относительно данной публикации.

en: Anonymous
ru: Гость

en: View user profile.
ru: Просмотр профиля пользователя.

en: Display breadcrumb
ru: Показывать навигационную линейку

en: Search results
ru: Результаты поиска

en: Mission statement
ru: Миссия

en: Node settings
ru: Настройки материала

en: Page titles
ru: Заголовки страниц

en: Meta tags
ru: Мета-теги

en: Title separator
ru: Разделитель заголовков

en: footer top
ru: верх подвала

en: node bottom
ru: низ материала

en: Display author name
ru: Отображать имя автора

en: Display posted date
ru: Показать дату публикации

en: Display comment count
ru: Показать количество комментариев

en: Display attachment count
ru: Показать количество вложений

en: Author & date
ru: Автор и дата

en: Display author's username
ru: Показать имя пользователя автора

en: When should taxonomy terms be displayed?
ru: Когда должны показываться термины таксономии?

en: Never display taxonomy terms
ru: Никогда не показывать термины таксономии

en: Always display taxonomy terms
ru: Всегда показывать термины таксономии

en: Taxonomy display format
ru: Формат отображения таксономии

en: “Read more”
ru: “Подробнее”

en: “Comment”
ru: “Комментарий”

en: Site title | Site slogan
ru: Заголовок сайта | Слоган сайта

en: Site slogan | Site title
ru: Слоган сайта | Заголовок сайта

en: Other page titles
ru: Другой заголовок страницы

en: Page title | Site slogan
ru: Заголовок страницы | Слоган сайта

en: Page title | Site title
ru: Заголовок страницы | Заголовок сайта

en: sidebar first
ru: боковая панель первая

en: sidebar last
ru: боковая панель последняя

en: header middle
ru: заголовок средний

en: header last
ru: заголовок последний
