Watchdog Aggregator (6.x-1.1) - en to hi translation catalogue (34 entries)

en: Delete
hi: मिटायें

en: Operations
hi: कार्यवाही

en: Type
hi: प्रकार

en: error
hi: त्रुटि

en: cron
hi: क्रॉन

en: Date
hi: तारीख

en: Reset
hi: दोबारा से स्थापित करें|

en: Message
hi: संदेश

en: No log messages available.
hi: संदेश लॉग उपलब्ध नहीं हैं

en: Back
hi: वापस

en: Save
hi: संरक्षित करें

en: URL
hi: यूआरएल

en: ID
hi: आईडी

en: Database type
hi: डॉटाबेस प्रकार

en: PostgreSQL
hi: पोस्त्ग्रेस्क्ल (PostgreSQL)

en: Hostname
hi: परिचारक-नाम

en: Filter
hi: फिल्टर

en: Location
hi: स्थान

en: Severity
hi: तीव्रता

en: active
hi: उपलब्ध

en: Details
hi: विस्तृत सूचना

en: Referrer
hi: अनुरोधक

en: Database password
hi: डॉटाबेस पासवर्ड

en: Database name
hi: डॉटाबेस नाम

en: Cache settings
hi: कैश सेटिंग्स

en: warning
hi: चेतावनी

en: critical
hi: संकटपूर्ण

en: Activate
hi: सक्रिय

en: Database host
hi: डॉटाबेस होस्ट

en: Database port
hi: डॉटाबेस पोर्ट

en: alert
hi: चेतावनी

en: emergency
hi: आपातकालीन स्थिति

en: Filter log messages
hi: लॉग संदेश फ़िल्टर

en: You must select something to filter by.
hi: फ़िल्टर करने के लिए आपको कुछ चयन करना होगा।
