Watchdog Aggregator (6.x-1.2-beta1) - en to uk translation catalogue (53 entries)

en: Operations
uk: Дії

en: Type
uk: Тип

en: error
uk: помилка

en: cron
uk: планувальник

en: Date
uk: Дата

en: Reset
uk: Скинути

en: Message
uk: Повідомлення

en: No log messages available.
uk: Нічого не зафіксовано.

en: Link
uk: Посилання

en: Back
uk: Назад

en: Save
uk: Зберегти

en: URL
uk: Посилання

en: Timestamp
uk: Мітка часу

en: ID
uk: Ідентифікатор

en: Database type
uk: Тип бази даних

en: Active
uk: Діючий

en: Hostname
uk: Сервер:

en: Filter
uk: Фільтр

en: Location
uk: Адреса

en: Severity
uk: Важливість

en: active
uk: активне

en: Details
uk: Подробиці

en: One day
uk: Один день

en: Referrer
uk: Джерело

en: Database password
uk: Пароль до бази даних

en: Database name
uk: Ім'я бази даних

en: Cache settings
uk: Налаштування кеша

en: warning
uk: попередження

en: critical
uk: критичне

en: Website
uk: Веб-сайт

en: Three days
uk: Три дні

en: Variables
uk: Змінні

en: Sites
uk: Сайти

en: Activate
uk: Задіяти

en: Deactivate
uk: Вимкнути

en: Database host
uk: Сервер БД

en: Database user
uk: Користувач бази даних

en: Text of log message to be passed into the t() function.
uk: Текст повідомлення журналу, що передається в функцію t().

en: Serialized array of variables that match the message string and that is passed into the t() function.
uk: Послідовний масив змінних, що відносяться до строки повідомлення і передаються в функцію t().

en: Database port
uk: Порт БД

en: One hour
uk: одну годину

en: alert
uk: попередження

en: emergency
uk: аварійне

en: Filter log messages
uk: Фільтрувати записи журналу

en: You must select something to filter by.
uk: Вам потрібно вибрати щось для фільтрації.

en: Type of log message, for example "user" or "page not found."
uk: Тип повідомлення журналу, для прикладу,  "user" або "page not found."

en: The severity level of the event; ranges from 0 (Emergency) to 7 (Debug)
uk: Рівень строгості події; ранги від 0(Допомогти) до 7(Відладка)

en: Link to view the result of the event.
uk: Посилання на перегляд результату події.

en: URL of the origin of the event.
uk: Посилання на оригінал події.

en: Referer
uk: Реферрер

en: URL of referring page.
uk: Посилання на сторінку referrer-а.

en: Hostname of the user who triggered the event.
uk: Ім'я хоста користувача, що переключив подію.

en: Unix timestamp of when event occurred.
uk: Unix формат часу моменту події.
