Watchdog Aggregator (6.x-1.2) - en to ar translation catalogue (48 entries)

en: Delete
ar: حذف

en: Operations
ar: عمليات

en: Type
ar: النوع

en: error
ar: خطأ

en: Yes
ar: نعم

en: No
ar: لا

en: cron
ar: مجدول الأعمال (كرون)

en: Edit
ar: تحرير

en: Date
ar: التاريخ

en: Reset
ar: إعادة الضبط

en: Message
ar: الرسالة

en: No log messages available.
ar: لا توجد رسائل سجل.

en: Link
ar: رابط

en: Save
ar: حفظ

en: Add
ar: إضافة

en: URL
ar: العنوان URL

en: Timestamp
ar: التوقيت الزمني

en: Statistics
ar: الإحصائيات

en: Database type
ar: نوع قاعدة البيانات

en: Error
ar: خطأ

en: Active
ar: نشط

en: Hostname
ar: اسم المستضيف

en: Filter
ar: انتقاء

en: Location
ar: الموضع

en: Severity
ar: الحدة

en: Warning
ar: تحذير

en: Details
ar: التفاصيل

en: Referrer
ar: أحال إليه

en: Database password
ar: كلمة مرور قاعدة البيانات

en: Database name
ar: اسم قاعدة البيانات

en: Cache settings
ar: إعدادات ذاكرة التخزين المؤقت

en: Notice
ar: إعلام

en: warning
ar: تحذير

en: critical
ar: حرِج

en: Variables
ar: المتغيرات

en: Database host
ar: مستضيف قاعدة البيانات

en: Database port
ar: منفذ قاعدة البيانات

en: alert
ar: تنبيه

en: emergency
ar: حالة طارئة

en: Filter log messages
ar: ترشيح رسائل السجل

en: You must select something to filter by.
ar: يجب أن تختار مرشح.

en: Emergency
ar: حالة طارئة

en: Alert
ar: تنبيه

en: Critical
ar: حرج

en: URL of the origin of the event.
ar: عنوان URL لمصدر الحدث.

en: Hostname of the user who triggered the event.
ar: اسم المضيف للحساب الذي تسبب في تشغيل الحدث.

en: Fetch settings
ar: اعدادات إحضار المعلومات

en: Site details
ar: تفاصيل الموقع
