Watchdog Aggregator (6.x-1.2) - en to it translation catalogue (43 entries)

en: Delete
it: Elimina

en: Operations
it: Operazioni

en: Type
it: Tipo

en: error
it: errore

en: Yes
it: Sì

en: Edit
it: Modifica

en: Date
it: Data

en: Reset
it: Ripristina

en: Message
it: Messaggio

en: No log messages available.
it: Nessun messaggio di log disponibile.

en: Save
it: Salva

en: Add
it: Aggiungi

en: Statistics
it: Statistiche

en: Database type
it: Tipo database

en: Error
it: Errore

en: Active
it: Attivo

en: Hostname
it: Nome host

en: Filter
it: Filtra

en: Location
it: Posizione

en: Severity
it: Rilevanza

en: Warning
it: Avviso

en: Details
it: Dettagli

en: Database password
it: Password database

en: Database name
it: Nome database

en: Cache settings
it: Impostazioni cache

en: Notice
it: Avviso

en: warning
it: avviso

en: critical
it: critico

en: Variables
it: Variabili

en: Database host
it: Host database

en: Database port
it: Porta database

en: alert
it: avviso

en: emergency
it: emergenza

en: Filter log messages
it: Filtra messaggi di log

en: You must select something to filter by.
it: E' necessario selezionare qualcosa da filtrare.

en: Emergency
it: Emergenza

en: Alert
it: Avviso

en: Critical
it: Critico

en: URL of the origin of the event.
it: URL di origine dell'evento.

en: Referer
it: Referente

en: Hostname of the user who triggered the event.
it: Nome dell'host dell'utente che ha scatenato l'evento.

en: Fetch settings
it: Recupera impostazioni

en: Site details
it: Dettagli del sito
