Watchdog Aggregator (6.x-1.1) - en to sv translation catalogue (51 entries)

en: Delete
sv: Radera

en: Operations
sv: Funktioner

en: Type
sv: Typ

en: error
sv: fel

en: cron
sv: schemalagda aktiviteter

en: Date
sv: Datum

en: Reset
sv: Återställ

en: Message
sv: Meddelande

en: No log messages available.
sv: Inga loggmeddelanden tillgängliga.

en: Back
sv: Tillbaka

en: Save
sv: Spara

en: Database type
sv: Typ av databas

en: Hostname
sv: Värdnamn

en: Filter
sv: Filtrera

en: Location
sv: Plats

en: Severity
sv: Grad

en: active
sv: aktiv

en: Details
sv: Detaljer

en: One day
sv: En dag

en: Referrer
sv: Hänvisad från

en: Database password
sv: Lösenord för databasen

en: Database name
sv: Databasens namn

en: Cache settings
sv: Inställningar för cache

en: warning
sv: varning

en: critical
sv: kritisk

en: Website
sv: Webbplats

en: Three days
sv: Tre dagar

en: Sites
sv: Webbplatser

en: Activate
sv: Aktivera

en: Deactivate
sv: Inaktivera

en: Database host
sv: Databasserver

en: Database user
sv: Användare för databas

en: Database port
sv: Databasport

en: Please enter the url of your website here (http://example.com).
sv: Var vänlig ange URL:en till din webbplats här (http://exempel.se).

en: Enter the url of your database server here (db.example.com).
sv: Ange URL:en till din databasserver här (db.exempel.se).

en: Enter the name of your drupal database here.
sv: Ange här namnet på din drupaldatabas.

en: One hour
sv: En timma

en: Two hours
sv: Två timmar

en: Four hours
sv: Fyra timmar

en: Eight hours
sv: Åtta timmar

en: Twelve hours
sv: Tolv timmar

en: Two days
sv: Två dagar

en: Four days
sv: Fyra dagar

en: Five days
sv: Fem dagar

en: alert
sv: varning

en: emergency
sv: nödfall

en: Filter log messages
sv: Filtrera logg efter meddelandetyp

en: You must select something to filter by.
sv: Du måste välja något att filtrera på.

en: Add a site
sv: Lägg till en webbplats

en: Edit a website
sv: Redigera en webbplats

en: Activate a website
sv: Aktivera en webbplats
